Varatun lähtöajan peruminen

Golfkausi on vilkkaimmillaan ja peliajat ovat kysyttyjä. Jotta kenttä saadaan mahdollisimman tehokkaasti käyttöön ja kaikilla on mahdollisuus pelaamiseen, muistutamme lähtöaikojen perumiskäytännöistä.

Lähtöajan peruutus Wisegolfissa:

  • Vieraspelaajat: viimeistään 24 tuntia ennen lähtöaikaa
  • Osakkaat ja pelioikeutetut: viimeistään 12 tuntia ennen lähtöaikaa

Ennakkoon varattu lähtöaika on peruttava viimeistään kaksi (2) tuntia ennen lähtöaikaa.

Mikäli pelaaja ei peru varaustaan ajoissa eikä saavu paikalle, yhtiöllä on oikeus periä kulloinkin voimassa oleva greenfeen hinta. Maksu voidaan periä myös silloin, kun ryhmä ilmoittaa peruutuksista (esim. osa pelaajista ei saavu) vasta ilmoittautumisen yhteydessä caddiemasterille.


Näin perut lähtöaikasi:

Voit perua lähtösi kätevästi ajanvarausjärjestelmässä (Wisegolf), soittamalla caddiemasterille tai sähköpostitse.

0600 550 770, toimisto@tahkogolf.fi

Jos varauksessa on useampi pelaaja, varmista että jokainen on tulossa ja peru turhat lähtöajat ajoissa.

Peruutus Wisegoolfin kautta tulee tehdä viimeistään järjestelmässä määritellyn aikarajan mukaan:

  • Vieraspelaajat: 24 h ennen lähtöä
  • Osakkaat ja pelioikeutetut: 12 h ennen lähtöä


Lähtöaika tulee kuitenkin peruuttaa viimeistään 2 h ennen varattua aikaa.

Mikäli lähtöön on varattu golfauto, tulee sekin perua varauksen perumisen yhteydessä.

HUOM! Mikäli autovaraus jätetään perumatta, tai perutaan myöhemmin kuin 2h ennen varausta, on yhtiöllä oikeus veloittaa varaajalta 50€ suuruinen maksu.


Näitä ohjeita noudattamalla mahdollistamme reilun pelimahdollisuuden kaikille.

Kiitos, että noudatat ohjeita ja edistät yhteistä peli-iloa!